Ввійти на сайт з Напишіть нам! // Карта сайту

Наше голосування

На вашу думку для вступу у ВНЗ необхідно:

View Results

Завантаження ... Завантаження ...

Найбільш завантажено:

rss2email
Новини Мавковицького НВК
(Підписатися)


Випадкове фото

pc071209.jpg

Жіноча доля в творчості Т.Г.Шевченка

21.03.2011 від admin Популярність: 11%

Минулись морози, заметілі. Потеплішало надворі і в душі. І всі , без винятку , чекають першого зеленого листочка, першого цвіту на дереві. Чекають першого співу пташки, не переляканого ледь чутного, а голосного, дзвінкого, що кличе до життя.

Як раз в ці дні український народ вшановує пам’ять свого великого співця Т.Г.Шевченка. Разом з тим, вітаємо усіх жінок з їхнім святом. У Мавковицькому НВК вже відсвяткували ці дві події.

Та, говорячи про Т.Г.Шевченка, не можна не говорити про жінку. Тому, 11 березня 2011 року педагог – організатор Косик Христина Романівна, класний керівник 7 класу, провела літературно – музичний захід «Жіноча доля в творчості Т.Г.Шевченка».

Глядачі, разом з юними артистами, пройшли шлях від малого Тараса (Гуменний Михайло 3 клас) до підлітка (Шандра Олег 7 клас) і до молодого Шевченка (Шандра Віталій 11 клас).

Першою жінкою, яка знаходилась поряд з поетом від початку життя, була його мама.
На панщині пшеницю жала,
Втомилася, не спочивать…

Не довго відчував тепло материнських рук Тарас. «Ще молодую у могилу нужда та праця положила». Переживання матері Шевченка намагалась передати в зал учениця 11 класу Михайляк Оля.

Сестра Яринка (Блащак Аня 7 клас), дівчинка Оксана Коваленко (Стодівка Мирося 7 клас), Варвара Репніна(Тарнавська Ауріка 7 клас), кожна з них залишила вагомий слід в серці Шевченка. І це не просто слова. Підтвердженням цього служили вірші Тараса Григоровича, які звучали зі сцени актового залу: «Тополя», «Катерина», «Наймичка». Інсценізація уривків з двох останніх творів, зачепила невидимі струни добра і любові у наших вихованців. Будемо сподіватись, що звучатимуть вони якомога довше. У роль Катерини вживалась Цюпка Марта 9 клас, а Наймички – Федечко Наталя 9 клас.

Під час підготовки заходу, Христина Романівна співпрацювала з вчителем музики Грициняком І.Я. Як наслідок, глядачі почули пісні у виконанні ансамблю дівчат 8 класу «Думи мої» , «Заповіт» і дует у складі Тарнавської Ауріки і Цюпки Ігоря.

Крім цього, у виконанні сільського бібліотекаря Трохим Н.І. та Грициняка І. Я. прозвучали пісні «Зоре моя вечірняя» і «Причинна».
Під керівництвом вчителя музичної школи Туркалік Ірини Михайлівни Цюпка Ігор (7 клас) виконав на бандурі пісню «Йшов кобзар чистим полем».
Кожне слово, кожний твір, що звучали у цей день, були наповнені любов’ю поета до жінки, до її призначення на землі. Через це ми йдемо до Т.Г.Шевченка набиратись у нього наснаги до життя, віри у кращу, яснішу свою долю.

На превеликий жаль, школа не може закуповувати канцтовары оптом для відзначення кращих читців поезії, акторів та інших учасників дійств. Вчителям при їхній зарплаті не вдасться скористатися послугами туроператора Pilon Ukraine, що надає можливість мандрувати світом за помірними цінами.

Популярність: 11%

Рекомендуємо прочитати

Друк цієї статті Друк цієї статті Відправити по е-мейл Відправити по е-мейл

Категорії: НВК |

Залишити коментар

Зауважте: Ввімкнена перевірка коментарів. Немає змісту повторно відправляти коментар.