Ввійти на сайт з Напишіть нам! // Карта сайту

Наше голосування

На вашу думку для вступу у ВНЗ необхідно:

View Results

Завантаження ... Завантаження ...

Найбільш завантажено:

rss2email
Новини Мавковицького НВК
(Підписатися)


Випадкове фото

Ворожіння. Вид здалеку

Сценарій. Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти !

13.04.2009 від admin Популярність: 29%

Сторінки: 1 2 3 4 5

эффективное похудениеЗвучить запис церковних дзвонів

Двацять три роки тому , 26 квітня о першій годині 26 хвилин на Четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа, яка з острахом сколихнула всю планету. Чорнобиль нагадав цілому світу, що в самому серці Європи живе великий народ. Світ спочатку почув слово “Чорнобиль, а потім таке незвичне – Україна”. А для багатовікової історії України – Чорнобиль став ще однією трагедією в хронологї духовного і фізичного знищення нації.

1986 рік – аварія на Чорнобильській АЕС назавжди залишиться в наших серцях вічним болеем. Наслідки аварії страшні. Це мільйони людей, які постраждали від радіації. Виведена з господарського обігу частина території України під назвою “зона відчуження” – це сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища . Зона відчуження – злочинна, мертва зона, яка охоплює 2712 кв.км . Для когось це можливо і “зона відчуження ”, а для нас це Батьківщина. Це відірваний від України і змордований край Батьківщини. Це наша зона Національної трагедії. Повернімося в той страшний квітень 1986 року…

Чи мислимо реквієм грати на руїнах? Чи мислимо ювілей святкувати на поминках? Але доведеться зробити саме так. Бо ювіляр мертвий, він загинув. Він загинув 20 років тому , його ім”я –Чорнобиль. Цього року йому 816 років було б. Ровесник таких старовинних європейських міст: Берн, Штутгарт, Віценбург, на 100 років старший, ніж знаменитий Роттер Дам, старший, ніж Дрезден, Стокгольм і Амстердам. Лише трохи молодший від Копенгагена . А, може, і не молодший бо це тільки літописна згадка датується ІІ93 роком, насправді ж він, мабуть, існував ще до того .

З чим привітати іменинника? Які 816 іменних свічок поставити, якщо йому спекли такий страшний іменний пиріг з такою смертельною начинкою від всіх таких ядерних відходів, радіоактивного сміття та брухту могильників , пекельних процесів розладу та розпаду сплюндрованих та поруйнованих сіл його терновий вінець з колючого дроту зони.

Згори, з вертольота страшно дивитися на зону – це наша поліська атомна Атлантида – це як моторошні візерунки смерті . Колись це був благодатний край, які тут були села старовинні… Як вони гарно називались: Крива Гора, Змолище, Красно, Залісся, Стоганівка, Товстий Ліс – у сіх їх багато, зона велика. Це понад 3000 кв.км., це десятки колись квітучих поліських сіл, а тепер на картах зони біля кожних з них в дужках “Не жил. Не жил. Не жил ” Вони ж не напишуть мертві.

Але, мабуть, мало хто знає , що у мертвому місті є діючий храм єдине пристанище для тих змучених душ, які жевріють ще по тих приреченх селах – це Свято-Ільїнська церква. Вже вкотре врятована Чорнобильськими людьми. І у війну, і після війни, і тепер до церкви сходьться прихожани і приїзджають з навколишніх сіл. Це самотні старі люди , яких так бездумно обізвали самоселами на їхній власній землі. Це аборигени ядерних реакцій.

Стікають яблука, як слоьзи, як жалі.

А поруч… Там… Радіаційна зона –

Тавро синів поганих в мами на чолі.

Дерева летять від імені народу,

Який забув на рідній мові молитви.

Хвалились ми:Не буде в роду переводу!

А діждалися, бачиш! Яничар нових.

4)Ніхто не знає, що таке Чорнобиль –

Свідома дія це чи несвідома.

Та свідчить, що у себе ми не вдома.

Й що нікому у нас кричати:Пробі!

Ніхто не знає, що таке Чорнобиль.

5)Чорнобиль. Це земля, стежки якої заросли травами, якими ніхто не ходить. Це слово сьогодні є символом горя, страждань, розорених людських осель.

6)А 23 роки тому це було прекрасне українське містечко, як і сотні інших. Навесні все потопало в яблуневому цвіті, а влітку тут любили відпочивати кияни: збирати в лісах гриби і ягоди. Це було місто – сад . Іноді його ще називали Припять – за назвою річки, що тут протікала.

7)Йшов 1971 рік, почалось будівництво АЕС. Місто швидко розбудовувалось, відкривались школи, нові садки. А які сквери, парки, квіти були тут! Наче у казці. Минали роки…

8)Стояла тиха весняна ніч. Ніщо не віщувало біди. Та саме в таку погожу ніч 26 квітня 1986 року над Чорнобилем нависла страшна небезпека…

9)Ті, хто не спав тієї ночі, бачили, що над одним із блоків АЕС спалахнуло дивне сяйво. Та ніхто й не міг подумати, що це і є смертельна небезпека.

10)Зупинився плин мирного часу над Чорнобилем. Почалися страшні секунди, хвилини, години. Усе змішалося: страх, і гнів, і горе. Не було часу шукати винних, потрібно було рятувати живих. Адже наш народ вперше зітхнувся зі страшною ядерною енергією, яка вийшла з-під контролю.

11)Жорстоку боротьбу з вогнем першими почали пожежники. Нечутна радіація косила людей. Лікарі, рятуючи потерпілих, подали разом з ними.

12)Нарешті вогонь вдалося погасити. Та застався страшніший ворог для усього живого – радіація. А боротися з нею не так вже й просто.

13)Коли вчені оцінили масштаби катастрофи, то дійшли висновку, що потрібно висиляти усіх із найбільш небезпечної зони – 30 км навколо станції.

14)Люди назавжди покидали свої домівки. Місце, де вони народилися, виросли, все, що надбали, потрібно було покинути. Та деякі так і не змогли цього зробити і всупереч усьому, залишилися там жити.

15)Метушня, сльози, розпач… Усі збиралися від’їжджати, забувши, що завтра – Великдень…

16)Маруся із Припяті

До Пипяті,

До Припяті

Ми поіменно припнуті

Руками наших рік.

До Київського моря

Росте горою гора

Марусин крик Рятуйте!і грому грізний крик.

Несла сльози пекучу, а думала, що воду…

Куди ж ти? Проти смерті – з відеречком води?

…А я ще сплю, не чую людини і народу,

а іще не бачу підступної біди.


Популярність: 29%

Рекомендуємо прочитати

Сторінки: 1 2 3 4 5

Друк цієї статті Друк цієї статті Відправити по е-мейл Відправити по е-мейл

Категорії: Сценарії |

1 коментар

  1. "Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб увесь світ від біди вберегти" | Мавковицький навчально-виховний комплекс пише:

    [...] слова етапи лейтмоти­вом заходу, який пройшов у Мавковицькому НВК і був приурочений [...]

Залишити коментар

Зауважте: Ввімкнена перевірка коментарів. Немає змісту повторно відправляти коментар.